زمان جاری : دوشنبه 07 مهر 1399 - 5:20 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 44
نویسنده پیام
jeyran1397
آفلاین


ارسال‌ها : 7
عضويت: 20 /5 /1397
وب من : http://koohenoor.org/
ارتودنسی کودکان
ارتودنسی برای کودکان

اگر کودک شما دارای دندان­ های کج و کوله یا فک ناهمتراز می باشد،  به یک متخصص ارتودنسی کودکان مراجعه کنید.
دکتر احسان ابوئی مهریزی دارای تخصص در امر ارتودنسی کودکان در امر زیباسازی لبخند و درمان سابقه بسیار زیادی دارد.انواع براکت برای ارتودنسی کودکان

امروزه تعدادی از تجهیزات در دندانپزشکی استفاده زیادی دارند. اما براکت ها هنوز هم ابزار اصلی برای یکدست کردن دندان ها و درست کردن طرز قرارگیری دندان ها روی همدیگر می باشند. براکت از طریق فشار آوردن به دندان ها و فک عمل می کند تا آنها را به جایگاه مطلوب جابجا کند.
براکت ها مانند گذشته از فلزهای درخشان ساخته نمی شوند. اکنون گزینه های بسیار بیشتری در دسترس هستند. قبلا دندان ها کاملا با بند و فلز پوشانده می شدند. اما امروزه، همه دندان ها به صورت مستقیم به یکدیگر وصل می شوند.براکت ها ممکن است از این مواد ساخته شوند:


فولاد ضدزنگ
سرامیک
پلاستیک
ترکیبی از مواد مختلف
چنین چیزی می تواند ظاهری نامرئی یا به رنگ دندان را برای براکت ها فراهم کند. در زمان مناسب، سیم را می توان از موادی مانند نیکل-تیتانیوم یا مس-تیتانیوم درست کرد. این مواد ممکن است دوام بیشتری داشته باشند و نسبت به سیم های فولادی به تنظیم کمتری نیاز دارند.
اکنون می توانید قالب های کاملا نامرئی را نیز پیدا کنید. اینها می توانند دندان ها را بدون نیاز به بریس و سیم های قدیمی کاملا یکدست کنند.
قالب های نامرئی ممکن است برای بسیاری از مردم بهترین گزینه ممکن باشند. این روش از قالب های سفارشی و قابل جابجایی استفاده می کند و با استفاده از وارد ساختن فشار به دندان ها، آنها را به جای درست خود هدایت می کند.ارتودنسی کودکان


تجهیزاتی که در ارتودنسی کودکان استفاده می شوند:


تد سیستم: وسایل مهار موقتی TAD پیچ های کوچکی هستند که 6 تا 12 میلیمتر طول و 1.2 تا 2 میلیمتر عرض قطر دارند. زمانی که لازم باشد، آنها را به صورت موقتی به استخوان داخل دهان متصل می کنند تا نقطه ای ثابت را فراهم آورده و از آنجا به دندان ها فشار وارد کنند. تد سیسیم ها کنترل بیشتری را بر روی دندان ها وارد می کنند. آنها در درمان ارتودنسی بسیار بیشتر از قبل رایج شده اند.
بندهای لاستیکی: بندهای لاستیکی با نام بندهای کشدار نیز شناخته می شوند. آنها زمانی استفاده می شوند که نیروی بیشتری برای جابجایی دندان و فک ها به مکان درست خود مورد نیاز می باشد. شما حتی می توانید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
سرپوش: بعضی افراد می توانند از سرپوش استفاده کنند. این وسیله از پشت سر به براکت ها متصل می شود و قابلیت جابجایی نیز دارد. درست مانند بندهای لاستیکی، سرپوش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فشار بیشتری بر روی دندان ها و فک ها مورد نیاز است. اگر به سرپوش نیاز باشد، آن را معمولا باید در طول شب و موقع خوابیدن یا در خانه استفاده کنید.
نگه دارنده ها: از نگه دارنده ها در زمان برداشتن براکت ها استفاده می شود تا دندان ها در جای خود باقی بمانند. قرار گرفتن دندان ها در جای خود به زمان نیاز دارد.آیا دندانپزشک می تواند به جای متخصص ارتودنسی کودکان خدمات ارائه دهد؟


بله. بسیاری از دندانپزشک ها آموزش ارتودنسی نیز دیده اند. با این حال، اگر به ارتودنسی گسترده نیاز باشد، شاید بهتر باشد به سراغ متخصص ارتودنسی کودکان بروید. ارتودنتیست ها سه تا چهار سال تحصیلات و آموزش پیشرفته ارتودنسی را  دریافت می کنند. چنین شخصی در یکدست کردن دندان ها، درست کردن طرز قرارگیری دندان ها بر روی یکدیگر یا مشکلات مربوط به فک آموزش می بیند.


چرا فرزندم را پیش متخصص ارتودنسی کودکان ببرم؟


دندانپزشک شما می تواند تشخیص دهد که چه هنگام کودک خود را پیش متخصص ارتودنسی کودکان ببرید. انجمن آمریکایی ارتودنتیست ها و انجمن آمریکایی دندانپزشکان پیشنهاد می دهند که همه کودکان در سن 7 سالگی به ارتودنتیست ها مراجعه کنند. این سن برای ارتودنسی کودکان می تواند مشکلات فک و دندان های در حال ظهور را به خوبی تشخیص دهد. بیشتر کودکان بین سنین 9 تا 14 سالگی چنین درمان هایی را دریافت می کنند.
متخصص ارتودنسی کودکان پیشنهاد می دهند که مشکلات دندان کودکان خود را زمانی حل کنید که هنوز در حال رشد می باشند. به محض توقف رشد آنها، درمان ممکن است طولانی تر و به کار بیشتری نیاز داشته باشد.کودکان در چه سنی می توانند از براکت استفاده کنند؟


هیچ سن مشخصی برای ارتودنسی کودکان وجود ندارد. برنامه درمانی به نیازهای شخصی بستگی دارد. برای مثال، کودکانی که یکی از دو ردیف دندان های آنان جلو آمده اند حتی قبل از ظهور دندان ها خدمات ارتودنسی دریافت می کنند.
کودکان دیگر ممکن است در سن 6 یا 7 سالگی سراغ متخصص ارتودنسی کودکان بروند، حتی اگر تمامی دندان های بچگی خود را از دست نداده باشند. هدف از درمان سریع این است که از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود. چنین کاری محیط بهتری را برای بیرون آمدن و رشد دندان ها فراهم می آورد. بیشتر کودکان که به ارتودنسی زودهنگام نیاز دارند بعد از آن نیز به براکت و کار اضافی نیاز خواهند داشت تا فرآیند اصلاح دندان ها و طرز قرارگیری آنها بر روی یکدیگر کامل شود. اما در صورت انجام ارتودنسی زودهنگام مقدار کار را می توان تا حد زیادی کاهش داد.چه غذاهایی برای ارتودنسی کودکان دارای براکت ممنوع می باشند؟


براکت ها بسیار حساس هستند. شکستن بخشی از آن می تواند باعث رشد دندان در جهت اشتباه و طولانی تر شدن درمان شود. هر چیزی که سفت، چسبنده و جویدنی می باشد را نباید مصرف کرد، شامل:
یخ
آجیل
ذرت بو داده
شکلات سخت
آدامس
آبنبات جویدنی
مواد صمغ دارارتودنسی کودکان


کودکم باید تا چه مدت از براکت استفاده کند؟


مدت زمان درمان متفاوت است. جواب این سوال به مشکل، نحوه همکاری کودک و رشد وی بستگی دارد. معمولا بیشتر مردم براکت ها را از 18 تا 36 ماه استفاده می کنند.
در حالت ایده آل، کودک شما باید برای همیشه نگه دارنده را استفاده کند، حتی اگر در هر هفته یک بار مورد استفاده قرار گیرد. البته چنین چیزی ممکن است عملی نباشد. دندان ها مانند بقیه بدن هستند و بدن تغییر می کند. به محض اینکه کودک شما استفاده از نگه دارنده را ادامه ندهد، تغییرات اندکی را باید برای دندان ها انتظار داشت.قیمت ارتودنسی کودکان چقدر است؟


بیشتر متخصصین ارتودنسی برنامه های پرداختی مختلفی را به شما پیشنهاد می دهند و می توانید هزینه را در طول دوره درمان و بدون سود بیشتر پرداخت کنید. قبل از شروع درمان ارتودنسی کودک از ارتودنتیست خود بخواهید تمامی هزینه ها را برای شما توضیح دهند. 


متخصص ارتودنسی کودکان می توانند به شما کمک کنند تصمیم درست را برای خود و کودکان خود اتخاذ کنید.

بعضی از دندانپزشک های عمومی خدمات ارتودنسی را نیز ارائه می کنند و ممکن است بتوانند نیازهای ارتودنسی شما را با قیمتی کمتر از ارتودنتیست ها برطرف کنند.
اما متخصص ارتودنسی و دکتر ارتودنسی خوب می تواند آینده دندان های کودک شما را بسازد
تصمیم گیری در مورد درمان ارتودنسی ممکن است چندان آسان نباشد، اما یک لبخند زیبا می تواند تفاوت زیادی را در ظاهر و اعتماد به نفس افراد ایجاد کند.

چهارشنبه 28 آذر 1397 - 12:17
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
mahsa73
آفلاینارسال‌ها : 73
عضويت: 1 /8 /1397

پاسخ : 1 RE ارتودنسی کودکانتاریخچه طب سوزنی ،نظریه طب سوزنی در چین آغاز شد.نخستین بار در اسناد ادبیات چند صد سال قبل ازعصر معاصرثبت شده است.فلسفه ی تاریخچه طب سوزنی ریشه در سنت دائو است که بیش از 8000 سال به طول می انجامد. مردم این زمان در حال گردش و تفکر انرژی در جهان هستند.جامعه ابتدایی چین به دو دوره زمانی تقسیم می شود - عصر سنگ قدیمی (10،000
سال پیش و فراتر از آن) و عصر سنگجدید (10،000 - 4000 سال پیش). در طول
عصر حجر قدیمی، چاقوها ساخته شده از سنگ و برای بعضی از روش های پزشکی
استفاده می شود. در طول عصر جدید سنگ، سنگ به سوزن های زیبا ساخته شده است و
به عنوان ابزار بهبود است. بسیاری از سوزن های سنگی و سوزن های ساخته شده
از بامبو و استخوان از خرابه های چین گرفته شده اند.تاریخچه طب سوزنی
حدود 6000 سال قبل از میلاد دردرمان طب سوزنی به جای سوزن ها، سنگ های
تیز شده و استخوان های تیز مورد استفاده قرار گرفتند. این ابزار همچنین
برای روش های جراحی ساده مانند لگن آبسه و غیره استفاده می شد .تاریخچه طب سوزنی مستند شدهاسناد مهر و موم شده در سال 198 قبل از میلاد در آرامگاه م وانگ دویی در
چین هیچ اشاره ای به روش های طب سوزنی ندارند اما دارای مراجعی راجع به
سیستم مریدین هستند.نظریه طب سوزنی معتقد است که انرژی در بدن انسان جریان می یابد و این انرژی
می تواند برای ایجاد تعادل و سلامت هدایت شود. این جریان انرژی نامیده می
شود و "چی" تلفظ می شود.نظریه طب سوزنی معتقد است که این چی در طول بدن در طول 12 کانال اصلی به
نام مریدین حرکت می کند. این مریدانی ها نماینده اعضای اصلی و عملکرد بدن
هستند. اما این مریدین ها راه دقیق اعصاب و جریان خون را دنبال نمی کنند.توسعه طب سوزنیتاریخچه طب سوزنی،طب
سوزنی در طول چند قرن بعد توسعه یافت و به تدریج یکی از درمان های
استاندارد مورد استفاده در چین شد. این روش های استفاده از ماساژ، رژیم
غذایی، طب گیاهی و حرارت درمانی یا موکسا بوسیون را تکمیل و پشتیبانی می
کند .تاریخچه طب سوزنی
بین قرن چهاردهم و شانزدهم سلسله مینگ شکوفا شد (1644-1368). در طول این
دوره، مجموعه بزرگ طب سوزنی و Moxibustion با اصول طب سوزنی منتشر شد که
در آن شیوه های مدرن این سنت پایه ریزی شده است. این کتاب در ادامه به
توصیف 365 مورد اشاره می کند که نشان دهنده بازه های کانال است که از طریق
آن می توان سوزن ها را برای تغییر جریان چی وارد کرد.

برای اطلاعات بیشتر تاریخچه طب سوزنی کلیک کنیدمطالب مرتبط:طب سوزنی چیست ؟انواع سوزن در استفاده در طب سوزنیسه شنبه 23 بهمن 1397 - 14:54
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :