زمان جاری : چهارشنبه 12 آذر 1399 - 12:15 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 30
نویسنده پیام
digibonyan
آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت: 15 /2 /1398
وب من : http://digibonyan.com
ضرورت توسعه بنگاه های دانش بنیان
فناوری را می توان کلیه دانش ها، فرآیندها، ابزارها، روش ها و سیستم های بکار رفته در ساخت محصولات و ارائه خدمات تعریف کرد. فناوری شامل سه جزء قابل تمایز از یکدیگر و دارای اهمیت یکسان است. این اجزاء عبارتند از: سخت افزار، نرم افزار و مغز افزار، جزء چهارمی که باید به طور مستقل در نظر گرفته شود، دانش فنی است.
فناوری همواره در خلق ثروت برای کشورها نقش اساسی داشته و سطح استاندارد و کیفیت زندگی مردم را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. تأثیر تکنولوژی آنچنان بوده که پیشرفت تمدن را غالبا" با توجه به تکنولوژی برتر هر دوره مشخص می کنند. اقتدار فناوری موجب اقتدار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می گردد. نمودار روند تغییرات فناوری را در ۳۰۰ سال اخیر نشان می دهد. پیشرفت فناوری بر رشد بازار سرمایه هم تأثیر مثبت داشته به طوری که بازار سهام آمریکا از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی بر اساس میانگین شاخص صنعتی دو جونز مطابق نمودار زیر رشد کرده است.(شرکت دانش بنیان)


فناوری های جدید و نوظهور، اقتصاد کشورهای صنعتی را به افق های جدیدی سوق داده که از جمله شاخص های آن، نرخ بیکاری و تورم پایین، بازار سرمایه منطقی و پویا، افزایش درآمد سرانه و نرخ بهره وری بالا است.

یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 11:55
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :