زمان جاری : شنبه 02 تیر 1403 - 7:31 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 144
نویسنده پیام
valvesend
آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت: 26 /6 /1399
معرفی فلنج گلودار و انواع فلنج در تجهیزات موتورخانه ای و صنعتی


فلنج گلودار یکی از انواع فلنج ها می باشد که به دلیل داشتن یک گردن مخروطی به این نام معروف شده اند. فلنج گلودار دارای یک گردن مخروطی است که شعاع این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش می شود. وجود این گردن باعث تقویت تحمل فلنج میگردد. این نوع فلنج برای تحمل فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و همچنین بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است.


فلنج گلودار چیست و کاربردهای آن در صنعت
فلنج گلودار یکی از انواع فلنج ها می باشد که به دلیل داشتن یک گردن مخروطی به این نام معروف شده اند. فلنج گلودار دارای یک گردن مخروطی است که شعاع این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش می شود. وجود این گردن باعث تقویت تحمل فلنج میگردد. این نوع فلنج برای تحمل فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و همچنین بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است. قطر این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن متصل می شود. این گونه فلنج ها بیش از دیگر فلنج ها کاربرد داشته و بر اساس سایز، جنس، کلاس کاری و نیز شکل سطح فلنج تقسیم بندی می شوند. قیمت فروش فلنج گلودار در شرکت valvesend نسبت به سایر شرکت ها با توجه به کیفیت خوب این فلنج ها بسیار مناسب می باشد. شما مشتریان محترم می توانید با انتخاب هریک از انواع فلنج گلودار اقدام نمائید.


معرفی سه نوع فلنج گلودار


فلنج گلودار جوشی استنلس استیل ۳۱۶
فلنج گلودار جوشی استنلس استیل ۳۰۴
فلنج گلودار جوشی فولادی


فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)
فلنج های گلو دار جوشی از ناف مخروطی شکل شان بسادگی قابل تشخیص میباشند. که این ناف های مخروطی با شیب ملایمی به دیواره لوله یا اتصالات مربوطه جوش میگردند. این نافی به ظاهرساده مخروطی شکل نسبتا بلند، موجب استحکام و تقویت کارایی فلنج در کاربردهای متعدد درگیر با فشارهای بالا، درجه دما های زیر صفر ویا حرارت های بالا میباشد.
فلنج گلودار فولادی کلاس ۳۰۰
بیشترین مصرف این فلنج ها ، فلنج های دنباله دار یا فلنج های گلودار میباشند که دارای زائده ای در کف فلنج میباشند که به فلنج های گلودار معروفشان کرده است این فلنج ها از طریق همان زائده به لوله های خطوط پایپینگ جوش خورده و ارتباط بین خطوط را ممکن میسازند.


کاربرد فلنچ گلودار در صنایع مختلف
فلنج گلودار جهت اتصال به اتصالات جوشی یا نازل های تجهیزات و مخازن در دو نوع معمولی و بلند ساخته می شود. به علت ضخامت کافی در جاهائی که دما زیاد و تنش های برشی، فشاری و ارتعاشی وجود دارد بکار می روند. همچنین فلنج گلودار در انتها دارای گردن بوده و مشخصات آن در قسمت انتهای گردن با مشخصات لوله به آن جوش می شود یکسان است (از نظر قطر و ضخامت). این نوع فلنج دارای یک قسمت مخروطی (Tapered Hub) می باشد که ضخامت آن رفته رفته تا محل جوش لب به لب (Butt weld) با لوله کم می شود و این قسمت مخروطی باعث تقویت فلنج شده و در موقع عملیات نظیر تنش زدایی و امتحان جوش با اشعه ایکس و یا گاما صفحه فلنج را از قسمت گرم شده دور نگه می دارد. فلنج گلودار برای فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و یا بسیار زیاد کاربرد فراوان دارد و برای تمام سرویس ها تا کلاس ۲۵۰۰ قابل استفاده می باشد و بطور کلی نصب این نوع فلنج دارای کم ترین هزینه است و برای مکان هایی مناسب است که دارای تنش ضربه ای ، ارتعاشی و برشی زیاد است، توصیه می گردد.


نحوه اتصال فلنج گلودار
نوع اتصال این نوع فلنج ها با لوله های موجود از نوع اتصال لب به لب یا به اصطلاح دیگر باب فیوژن است که اتصال یاد شده با استفاده از جوشکاری محک می شود و این می تواند قدرت کارایی آن را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. کلاس اسمی که بر روی فلنج گلودار نوشته می شود در واقع نشان دهنده ی نصف فشاری است که این محصول می تواند آن را تحمل کند .ممکن است بر روی فلنج موجود لیستی از اعداد را مشاهده کنید این اعداد به مواد خام استفاده شده ی محصول مربوط می شود که در حالت کلی به آن کد یا شماره ی مربوط به عملیات حرارتی گفته می شود که همواره بر روی فلنج ها حک می شود .
دوشنبه 31 شهریور 1399 - 14:17
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
samsanat
آفلاینارسال‌ها : 13
عضويت: 22 /7 /1401

پاسخ : 1 RE معرفی فلنج گلودار و انواع فلنج در تجهیزات موتورخانه ای و صنعتی
http://fun.volleyball-forum.ir/Post/2579
جمعه 22 مهر 1401 - 00:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :