زمان جاری : چهارشنبه 15 آذر 1402 - 5:16 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 65
نویسنده پیام
mwebspouyan
آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضويت: 9 /5 /1399
دیتاسنتر مجازی چیست؟
ديتاسنتر مجازي مجموعه اي از منابع زيرساخت ابري است كه به طور خاص براي نيازهاي تجاري شركت طراحي شده اند. اين منابع شامل پردازنده ها، حافظه، ذخيره سازي و پهناي باند است.
مجازي سازي ديتاسنتر در واقع فرآيندي خاص است كه در آن طراحي، توسعه و استقرار ديتاسنتر بر روي فناوري رايانش ابري و مجازي سازي انجام مي شود. اين فناوري هزينه سرمايه عملياتي و مركز داده را كاهش مي دهد و همچنين از بهينه سازي زيرساخت ها و استفاده از منابع پشتيباني مي كند.
وجود ديتاسنتر مجازي بدان معناست كه  ديتاسنتر هاي فيزيكي علاوه بر تجهيزات فيزيكي، از چندين ماشين مجازي نيز ميزباني مي كنند. سرور مجازي مي تواند مزاياي زيادي براي شركت ها به همراه داشته باشد و به ديتاسنتر هاي مجازي اجازه بدهد تا با توجه به نيازهاي واحد تجاري، راه حل هاي انعطاف پذير و مقياس پذير با قابليت دسترسي بالا و سفارشي سازي ارائه دهند.
بزرگترين تمايز يك ديتاسنتر مجازي اين است كه مي توانيد در هر زمان و به راحتي تخصيص منابع را در محلي كه حضور داريد، بدون نياز به مراجعه به محل ديتاسنتر دوباره تنظيم كنيد.
بسياري از ارائه دهندگان اين فناوري، تركيب يكساني از اجزا را ارائه مي دهند و همچنين ممكن است خدماتشان مبتني بر فناوري مجازي ساز VMware باشند، اما پس از اختصاص منابع به روش InterVision، به شما اجازه نمي دهند دوباره منابع را كانفيگ كنيد.ر
 
منبع: ديتاسنتر مجازي چيست؟


سه شنبه 15 مهر 1399 - 14:59
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :