زمان جاری : چهارشنبه 01 بهمن 1399 - 7:18 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 4
نویسنده پیام
hozorvaghiab
آفلاین


ارسال‌ها : 24
عضويت: 24 /10 /1398
سن: 27
نرم افزار حضور و غیاب چگونه کار می‌کند؟
در گذشته و پیش از روی کار آمدن انواع مختلف دستگاه‌ حضور و غیاب، از سیستم‌های قدیمی برای حضور و غیاب استفاده می‌شد و تقلب کردن در ثبت ساعت‌ها بسیار صورت می‌گرفت.
کارمندان زیادی به صورت نوبتی و مرامی (!) برای یکدیگر ساعت ورود و خروج ثبت می‌کردند و اضافه کار و حقوق‌های بی‌مورد دریافت می‌کردند.
این اتفاقات مدیران منابع انسانی را به ستوه آورده بود و دیگر نمی‌دانستند که چگونه جلوی این اتفاقات را بگیرند.
به تدریج و با گذشت زمان و روی کار آمدن دستگاه‌ حضور و غیاب اثرانگشتی و دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، حضور و غیاب در سازمان‌ها رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و بساط تقلب‌ها کمرنگ و سپس ورچیده شد.
ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با عنصر اصلی دستگاه‌های حضور و غیاب، یعنی نرم افزار حضور و غیاب آشنا کنیم و ویژگی‌های این نرم افزار را به شما معرفی کنیم.
در ادامه‌ی این مقاله‌ی جذاب و کاربردی با ما همراه باشید!

نرم افزار حضور و غیاب چگونه کار می‌کند؟
اکثر مدیران در خرید سیستم‌های حضور و غیاب دچار اشتباه بزرگی می‌شوند. اشتباه آنان هم این است که تصور می‌کنند کار با خرید دستگاه حضور و غیاب تکمیل می‌شود و اصل کار خرید دستگاه حضور و غیاب است (!) درحالی که این مدیران نمی‌دانند دستگاه‌های حضور و غیاب تنها عناصری فیزیکی برای ثبت وضعیت تردد کارکنان هستند و قسمت عمده و اصلی کار، در نرم افزار حضور و غیاب انجام می‌پذیرد.
حال منظورمان از این حرف چیست؟
بگذارید با مثالی ساده طرز کار و ارتباط بین دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب را برایتان تشریح کنم:
تصور کنید شما یه عنوان مدیر یک مجموعه، تصمیم به تهیه و نصب دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در سازمان خود گرفته‌اید. عملیات نصب و ثبت اطلاعات بیولوژیک کارکنان (اثر انگشت) در دستگاه با موفقیت انجام می‌پذیرد و با هر بار ورود و خروج کارمند به سازمان، با ثبت اثر انگشت، وضعیت تردد او کنترل می‌شود.
حال به انتهای ماه نزدیک می‌شوید و می‌خواهید با بررسی وضعیت تردد کارمندان، حقوق آن‌ها را محاسبه کنید. در این جا دستگاه حضور و غیاب تنها اطلاعات و ساعت‌های ورود و خروج را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما عملیات محاسبه‌ی حقوق و مرخصی کارکنان، فرآیندی است که از طریق نرم افزار حضور و غیابِ نصب شده بر روی سیستم شما انجام می‌پذیرد.

یعنی اطلاعات ورود و خروج کارمندان و وضعیت غیبت و تاخیر آن‌ها، از دستگاه حضور و غیاب به وسیله‌ی شبکه یا وای فای به نرم افزار حضور و غیاب منتقل می‌شود و عملیات محاسبه‌ی حقوق، برنامه‌ریزی برای اضافه‌کار، درخواست مرخصی و وضعیت ماموریت‌های فرد در نرم افزار حضور و غیاب انجام می‌پذیرد.

در حقیقت نرم افزار حضور و غیاب سامانه‌ای است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و فناوری‌های جدید، این امکان را برای مدیران فراهم می‌کند که برنامه‌ای بهینه برای سازمان خود تعریف کنند و از طریق این نرم افزار بر عملکرد کارکنان شرکت، نظارت کامل داشته باشند.
استفاده از این نرم افزار باعث می‌شود که مدیر بتواند بر اساس حداکثر ظرفیت‌ها و توانایی‌های سازمان برنامه‌ریزی کند.
از طرف دیگر در پرداخت حقوق کارمندان و کارکنان سازمان، عدالت رعایت می‌شود و تمام اضافه‌کاری‌ها و موارد تشویقی آن‌ها مدنظر گرفته می‌شود و موردی از قلم نمی‌افتد.
این موضوع باعث می‌شود که کارکنان تلاشگر و سخت‌کوش احساس رضایت بیشتری نسبت به شغل خود داشته باشند و با سازمان احساس نزدیکی بیشتری کنند. در نتیجه انگیزه‌ی آن‌ها برای کار کردن، افزایش می‌یابد.

نرم‌ افزار حضور و غیاب چه مواردی را ثبت می‌کند؟
تا پیش از این، کارمندان یک سازمان نسبت به نصب سیستم حضور و غیاب (شامل دستگاه و نرم‌افزار) در شرکت‌ها، نگرش خوبی نداشتند و حس می‌کردند که انجام این کار از جانب مدیر، به معنای آن است که مدیر، اعتمادی به زیر دستانش ندارد.
اما با گذشت زمان و دیدن کارکردهای این مجموعه برای خودشان، دانستند که این سیستم چندان هم بد نیست و نصب و به کار بردن آن، فواید بسیاری برای خودشان نیز داشته است. برخی از کارکردهای سیستم حضور و غیاب عبارت‌اند از:

  •       ثبت میزان مرخصی کارمندان
  •       نمایش تقویم کاری
  •       نمایش شیفت‌های کاری هر کارمند
  •       تعیین کارکرد دقیق هر کارمند
  •       نمایش وضعیت ماموریت و اضافه‌کاری کارمند
قیمت نرم افزار حضور و غیاب
یکی از امکانات خارق‌العاده‌ای که شرکت جهان گستر پارس در زمینه‌ی نرم‌افزارهایش در اختیار مشتریان قرار می‌دهد این است که قیمت نسخه‌ی پایه‌ی این نرم‌افزارها برای آن دسته از مشتریانی که دستگاه‌های حضور و غیاب جهان گستر را خریداری می‌کنند؛ به صورت رایگان درمی‌آید.
یعنی شما با خرید یک عدد دستگاه حضور و غیاب جهان گستر پارس -از هر نوعی که باشد- نرم افزار نسخه‌ی پایه‌ حضور و غیاب را به صورت رایگان از شرکت جهان گستر دریافت می‌کنید و می‌توانید آن را روی سیستم خود نصب کرده و از آن استفاده کنید!
در صورتی که اگر می‌خواستید جداگانه تصمیم به خرید این نرم‌ افزار بگیرید؛ برای خرید نسخه‌ی پایه‌ی آن باید ۵۰۰ هزار تومان هزینه می‌کردید!
این اقدام شرکت جهان گستر پارس به منظور قدردانی و تشویق مشتریان شریفی مانند شماست که اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب می‌کنند!

زمانی که شما مشتری عزیز، اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب می‌کنید -حالا از شرکت ما یا از سایرین تولیدکننده‌ها- معمولا نرم‌افزار را هم به صورت همزمان خریداری می‌کنید!
زیرا معمولا دستگاه‌های حضور و غیاب به نرم‌افزار خود شرکت تولید کننده قابلیت اتصال دارند و اتصال دستگاه به یک نرم‌افزار بیگانه در بیشتر اوقات امری ناشدنی و غیر ممکن است!
اما ممکن است پس از مدتی استفاده از دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب سایر شرکت‌ها، پی ببرید که نرم‌افزار نمی‌تواند نیازهای شرکت شما را برآورده کند و پاسخگوی مناسبی برای نیازهایتان باشد!
در این شرایط شرکت جهان گستر پارس یک خبر بسیار عالی برای شما دارد!
نرم افزار حضور و غیاب جهان گستر پارس این قابلیت را دارد که به بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب تولید داخل یا چینی متصل گردد و نیازهای شرکت شما را برطرف کند!
برای مثال فرض کنید شما با خرید دستگاه حضور و غیاب شرکت X و نصب نرم‌افزار آن، پس از مدتی به این نتیجه می‌رسید که نرم افزار قابلیت ارائه‌ی مانده مرخصی را به شما ندارد و از این جانب بسیار برایتان مشکل ساز شده است!
در این شرایط شاید به این فکر بیفتید که دستگاه و نرم‌افزارتان را یکجا بدهید و به جایش یک پکیج جدیدتر و مناسب‌تر بخرید!

https://www.jahangostarpars.com/time-attendance-software/
اما من یک پیشنهاد بهتر برایتان دارم!
ابتدا یک تماس با شرکت جهان گستر پارس بگیرید و برای کارشناسان ما وضعیت خود را شرح دهید!
کارشناسان دلسوز سازمان ما با بررسی وضعیت شما، احتمالات ممکن برای اتصال نرم‌افزار جدید را بررسی می‌کنند و اگر امکان اتصال نرم‌افزار ما به دستگاه حضور و غیاب شما وجود داشته باشد خیال شما را راحت کرده و شما را از خرید یک دستگاه حضور و غیاب جدید معاف می‌کنند!
پس نترسید و همین حالا تماس بگیرید!

علی عباس پور هستم
توی شرکت جهان گستر پارس کار میکنم
کارشناس فروش دستگاه های حضور و غیاب هستم

سه شنبه 16 دی 1399 - 05:48
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :