زمان جاری : چهارشنبه 01 بهمن 1399 - 6:43 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 4
نویسنده پیام
voluntary-teaching
آفلاین


ارسال‌ها : 9
عضويت: 22 /9 /1399
سن: 30
سیمکارت من: سیمکارتم!
وب من : http://koodakancharity.ir/voluntary-teaching/
چه کمک غیر نقدی به خیریه ها میتوان کرد؟
کار خیر فقط مالی نیست؛ افراد نیازمند زیادی در جامعه هستند که نیاز به کمک غیر نقدی مثل حمایت‌های عاطفی، آموزش، نگهداری و… دارند.
با شرکت در خیریه‌ها و با انجام کار داوطلبانه با صرف اندکی زمان و استفاده از توانایی‌هایی که دارید می‌توانید کمک حال نیازمندان باشید و دلی را شاد کنید.
در خیریه ها نهاد‌های مختلفی متناسب با نیازهای مختلف در نظر گرفته شده است تا علاوه بر کمک‌های نقدی خیرین ، کسانی که علاقه دارند، بتوانند به‌عنوان داوطلب فعالیت کنند.
هر فردی از دکتر، مهندس، گرافیست، عکاس، دانشجو گرفته تا دانش آموزها و افراد توانمند دیگر جامعه می‌توانند در این کار خیر سهیم باشند.
برای کمک کردن لزوما نباید مبلغی را برای کمک به افراد نیازمند اختصاص بدهید. در واقع شما می‌توانید با هر مهارتی که دارید کمک حال افراد نیازمند جامعه خود باشید.شما با انجام کار داوطلبانه در خیریه‌ها آرامش و شادی را به روح خود هدیه می‌دهید.۱.کمک داوطلبانه به موسسات خیریهدر بعضی از موسسات خیریه به کمک داوطلبین فعال کارهای مربوط به نوسازی و بازسازی مراکز مختلف انجام می‌شود.
برای فعالیت در این موسسات، با هر مهارتی که دارید می‌توانید در بخش بازسازی و نوسازی مکان‌های مختلف شرکت کنید.
در واقع این یک کار جهادی است که توسط داوطلبین خیریه انجام می‌شود.
و شما هم می‌توانید در این کار جهادی شرکت کنید.
۲. تدریس داوطلبانه در خیریه‌هایکی از مهم‌ترین و فعالیت‌هایی که شما می‌توانید در خیریه‌ها انجام دهید، به اشتراک گذاشتن توانایی‌ها و مهارت‌های خودتان است.
شما می‌توانید به عنوان معلم برای تدریس داوطلبانه به کودکان، اعم از کودکان کار و یا کودکان بیمار در خیریه‌ها داوطلب شوید.
خلاقیت داشتن در تدریس نکته‌ی مهمی می‌باشد. شما به عنوان معلم جهت تدریس داوطلبانه باید با روحیه کودکان آسیب دیده اجتماعی و یا کودکان بیمار آشنا باشید و طرز برخورد با این کودکان را یاد بگیرید. چرا که این گروه از کودکان دارای روحیه‌ای حساس می‌باشند.
هدف از تدریس داوطلبانه، بالا بردن مهارت‌های آموزشی و فرهنگی، بالا بردن خلاقیت، انجام بازی‌های فکری، کاردستی و…می‌باشد.
و در نتیجه‌ی آن کمک به داشتن آینده‌ای روشن و جلوگیری از بزهکار شدن کودکان کار در آینده؛ و آموزش کودکان بیمار در حال تحصیل، جلوگیری از عقب افتادن از درس‌ها حین درمان، و دور کردن کودکان از فضای مجازی در مدت زمانی که تحت درمان هستند،میسر می‌شود.
و بسیار کارهای دیگری که شما میتوانید با انجامشان اثر گذار باشید.

سلام من رضوان هستم. یک داوطلب در خیریه کودکان فرشته اند و در این خیریه به تدریس داوطلبانه در بیمارستان کودکان می پردازم.
جمعه 19 دی 1399 - 23:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :