آزمون تومر ترکیه چیست؟


زمان جاری : سه شنبه 04 مهر 1402 - 6:25 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 49
نویسنده پیام
mahsa73
آفلاین


ارسال‌ها : 138
عضويت: 1 /8 /1397
تشکر شده : 3
آزمون تومر ترکیه چیست؟
معرفی کامل آزمون تومر
آزمون تومر TÖMER به عنوان یکی از معتبرترین مدارک زبان ترکی استانبولی، پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی و ترک زبان کشور ترکیه است. تومر نام اختصاری مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی تلقی می‌شود و آزمون تومر همانند مدارک زبان انگلیسی تافل و آیلتس از اهمیت زیادی برای تحصیل در ترکیه و ورود به دانشگاه‌های این کشور برخوردار است. آزمون تومر دارای سطوح مختلفی از سطح A1 تا سطح C1 است و مجموع نمرات دریافتی شما در این آزمون بیانگر سطح شما در زبان ترکی استانبولی خواهد بود. دوره زبان ترکی استانبولی و آزمون تومر شامل ۱۲ سطح است که شامل ۴ سطح مبتدی، ۴ سطح متوسط و ۴ سطح پیشرفته می‌شود.
انواع مدارک و آزمون تومر
تومر شامل چهار مدرک Elementary Certificate ، Intermediate Certificate، Upper-Intermediate Certificate ، Diploma می‌شود که دو مدرک اولی برای سطوح مقدماتی و متوسط و دو مدرک بعدی برای سطوح بالاتر از سطح متوسط و پیشرفته صادر می‌گردد. در پایان هر دوره، دانشجو ملزم به گذراندن و قبولی در آزمون نهایی دوره مذکور برای ارتقا به سطح بالاتر است؛ آزمون نهایی در پایان هر دوره زبان ترکی استانبولی برای سنجش چهار مهارت اصلی زبان دانشجو در هر سطح از آزمون زبان تومر گرفته می‌شود و در صورتی که فردی قادر به پاس کردن یکی از مهارت‌های آن سطح نباشد ملزم به شرکت در امتحان جبرانی خواهد بود و همچنین در صورتی که در بیش از یک مهارت زبان ترکی رد شود ملزم به تکرار دوره به صورت کامل خواهد بود. بر این اساس جزئیات دوره‌های مختلف آزمون زبان ترکی و یا همان آزمون تومر به شرح زیر است: با توجه به جدول بالا، متقاضیان شرکت کننده در کلاس‌های تومر در سطح A1 توانایی عمومی ارتباط و رویارویی با سوال و جواب ساده، در سطح A2 از دانش اولیه زبان و توانایی مکالمه در مورد مباحث ساده و قابل پیش‌بینی برخوردار می‌گردند.


سایر آزمون ها سایت متروپل
پزشکی در ترکیه
آموزش زبان ترکی استانبولی
داروسازی در ترکیه

شنبه 02 اسفند 1399 - 15:39
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :