زمان جاری : جمعه 08 مهر 1401 - 8:23 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 19
نویسنده پیام
kosarh2
آفلاین


ارسال‌ها : 8
عضويت: 25 /12 /1400
تعمیر جرثقیل سقفی برقی

اگر از جرثقیل‌های سقفی برقی طی یک استاندارد مناسب نگه‌داری شده و مرتباً توسط تکنسین‌های مربوطه چک و بازبینی شوند و مطابق دستورالعمل خود مورد استفاده قرار گیرند و اپراتور‌های آموزش دیده‌ای برای به کارگیری از آن‌ها استفاده شوند کمتر دچار خرابی شده و کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. این اقدامات همچنین می‌توانند از بروز حوادث جلوگیری به عمل آورده و پیش از آن که جرثقیل نیاز به تعمیرات جرثقیل سقفی پرخرج داشته باشد، کاستی‌ها و خسارات آن را پیش‌بینی نمایند و جهت رفع مشکلات جرثقیل سقفی با کمترین هزینه، تعمیرات مربوط به آن انجام پذیرد اما اگر جرثقیل نیاز به تعمیر داشته باشد می‌بایست از ابزار‌های متنوع و افرادی با مهارت‌های بالا در تعمیر آن استفاده کرد. کار‌هایی نظیر تراشکاری، برشکاری، جوشکاری، تعمیر موتور، تعمیر سیم بکسل و تعمیر بالابر نمونه‌ای از اقداماتی است که ممکن است هنگام تعمیر یک جرثقیل سقفی زنجیری انجام شود.
  • تراش‌کاری جرثقیل سقفی: گاهی به دلایل مختلف نیاز است بخش یا بخش‌هایی از ریل، پل، کالسکه، زنجیر، سیم بکسل یا دیگر اجزای پل تراش‌کاری حرفه‌ای مخصوص صورت گیرد که اگر ممکن باشد در خود محل نصب جرثقیل انجام می‌شود و اگر ممکن نباشد از جرثقیل جدا شده و در محیط دیگری تعمیر می‌شود.
  • برش‌کاری جرثقیل سقفی: در مواردی که بخش یا بخش‌هایی از بدنه‌ی پل یا ریل خرابی یا مشکلی وجود داشته و نتوان با تراش‌کاری یا صاف‌کاری آن را تعمیر نمود می‌بایست با برش‌کاری قطعات فلزی جدید، جهت جایگزینی با قطعات معیوب، قطعه‌ی مورد نظر را بازتولید نمود.
  • جوشکاری جرثقیل سقفی: در بسیاری از موارد به هنگام تعمیر یک جرثقیل سقفی برقی نیاز به جوش‌کاری می‌باشد چرا که عموماً می‌بایست قطعه‌ی معیوب را از آن جدا نموده و پس از تعمیر دوباره به جرثقیل الحاق کرد. این جوش‌کاری‌ها به چند روش و با دستگاه‌های متفاوتی انجام می‌شود و پس از آن جوش توسط بازرس متخصص مربوطه بررسی و تأیید خواهد شد.
  • تعمیر موتور جرثقیل سقفی: تعمیرات مربوط به موتور جرثقیل سقفی برقی نیازمند به‌کارگیری تکنسین‌های حرفه‌ای، زبده و با تجربه می‌باشد. تعمیر موتور جرثقیل عموماً در محل مشتری انجام می‌گیرد اما هزینه‌ی بالاتری نسبت به دیگر تعمیرات جرثقیل دارد.
  • تعمیر سیم‌بکسل جرثقیل سقفی: سیم‌بکسل یکی از قطعاتی است که می‌بایست به طور مداوم چک شده و در صورت بروز هرگونه نشانه‌ای از خرابی تعویض گردد چرا که این بخش از جرثقیل به طور مداوم مسئولیت اصلی نگه‌داری بار‌های بسیار سنگین در ارتفاع و به صورت معلق را به عهده دارد. تعمیر سیم بکسل هرگز توصیه نمی‌شود اما در مواردی که مشکلات جزئی دارد با قبول مسئولیت از طرف کارفرما می‌توان آن را نیز مختصراً تعمیر کرد اما حتی در چنین شرایطی هم باید دانست که به زودی نیاز است تا سیم‌بکسل تعویض گردد.
  • تعمیر کیسه زنجیر دماگ: برای تعمیر این قطعه می‌بایست کالسکه از پل جدا شده و کابل‌های برق عرضی از جای خود بیرون آورده شوند. زنجیر می‌بایست باز شده و تعمیرات با توجه به مشکل به وجود آمده آغاز گردد که عموماً شامل تعویض قطعات معیوب دماگ می‌باشد.
  • ابزار مورد نیاز برای تعمیر جرثقیل سقفی: دستگاه‌های جوش‌کاری، دستگاه‌های تراش‌کاری و برش‌کاری، جرثقیل ماشینی، لیفتراک، جعبه ابزار کامل صنعتی، دریل‌های مخصوص، سنگ‌فرز، انواع آچار‌ها خصوصاً آچار شلاقی، چکش، پتک و غیره
چهارشنبه 22 تیر 1401 - 12:59
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :