زمان جاری : شنبه 02 تیر 1403 - 6:47 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 78
نویسنده پیام
hasan74
آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت: 12 /4 /1402
بررسی قیمت آیفون در بازار داخلی ایران
همچنین، نقض کردن حق نوآوری، علاوه بر کاهش سود دو شرکت، باعث ایجاد پروندههای حقوقی علیه آنها نیز میشود که خود هزینههای دیگری را نیز در پی دارد. دلیل دوم مربوط به مسائل قانونی میشود که باعث شد اپل و سامسونگ نتوانند شکایات جدیدی را در حوزههای مشابه قبلی، مطرح کنند. گوگل در چند نوبت حق نوآوریهای بسیاری از شرکتهای دیگر را خریده که همین باعث افزایش احتمال پیروزی آن در دادگاههای احتمالی شده است. شرکتهای اپل و گوگل بیشتر از آنکه وارد رویارویی مستقیم بشوند، درگیر رقابت حق نوآوری بودهاند. این کارها گوگل را کمکم به هدف مهمتری برای اپل و سایر شرکتهای سازندة گوشی هوشمند تبدیل خواهد کرد. انتظار میرود A14 Bionic از CPU تا ۵۰ درصد سریعتر برخوردار باشد، و پردازنده گرافیکی ۴ هستهای آن نیز تا ۵۰ درصد سریعتر از سایر پردازندههای گرافیکی طراحی شده است. این دو گجت از نظر طراحی بسیار با نسل قبلی شباهت داشتند، اما از نظر آلیاژ استفاده شده در بدنه و سخت افزار این گجتها با یکدیکر متفاوت بودند. برای مثال توجه داشته باشید که اپل بار اول با ارائة شکل 3 به دادگاه، مدعی شد سامسونگ از گوشههای گرد آیفون و طراحی آن کپیبرداری کرده است.

تفاوت مدل های 14  آیفون
برخلاف مدل های آیفون 14 پرو، آیفون 14 و 14 پلاس هم چنان دارای یک بریدگی در بالای نمایشگر هستند که دوربین TrueDepth را در خود جای داده است. با ابعادی کاملا یکسان نسبت به آیفون ۱۲ استاندارد، این مدل به نمایشگری ۶.۱ اینچی مجهز شده است. اندازه صفحه نمایش این گجت با نسخه قبلی برابر بوده و هر دو از نمایشگر ۶.۱ اینچی بهره میبرند. در غیر این صورت، دستگاه شما ممکن است در برابر تهدیدات امنیتی آسیب پذیر باشد. این برای اپل اصلاً خوشایند نبود که در خانة خود ببازد؛ چونکه یک قسمت مهم تصویر برند آن در برابر گوگل برای همیشه خدشهدار میشد و ممکن بود عموم مردم آمریکا دیگر اپل را شرکتی نوآور ندانند. اما با مشاهدة شکل ۴ مشخص است که اپل میتوانست حتی برای گلکسی اس ۶ سامسونگ نیز شکایت مشابهی را مطرح کند اما نکرد. دلیل دیگر این است که اپل بهدلیل وابستگی به سرویسهای گوگل از او شکایت نکرد. گفتیم که در ظاهر دو شرکت اپل و سامسونگ طرح شکایت علیه هم را متوقف کردهاند، اما آیا این به معنای پایان جنگ حق نوآوری است؟

تکنولوژی های گوشی اپل
درواقع، شکایتهایی که اپل علیه سامسونگ مطرح کرد، مربوط به نسخه های اولیة آیفون میشدند. کوپرتینوییها قرن حاضر را با ارائهی محصولات و سرویسهای جدید و پرطرفداری مانند آیتیونز (iTunes)، آیپاد (iPod) و مکبوک (MacBook) آغاز کردند؛ اما آنچه محبوبیت این برند را در بین افراد مختلف رقم زد، معرفی سیستم عامل iOS و آیفون (iPhone) در سال 2007 بود. شرکت اپل از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا برای ساخت گوشی iPhone استفاده میکند. «من اگر لازم باشد آخرین نفسهای خود را به همراه هر پنی از 40 میلیارد دلار اپل در بانک صرف خواهم کرد تا یک اشتباه را درست کنم. قیمت گوشی آیفون اکنون جدیدترین سری گوشی های آیفون در مدل مینی با قیمت 729 دلار، معمولی با قیمت 829 دلار، پرو 999 دلار و پرو مکس 1099 دلار در بازار عرضه می شوند. با این حال آیفون 13 مینی، ویژگیهای بینظیری برای ارائه به کاربران خود دارد. در این زمینه توجه داریم که طبق نمودار 13 در سال ۲۰۱۴، نفوذ گوشیهای هوشمند در بازار کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه به بیش از 60درصد رسیده بود که نشان میدهد این بازارها دیگر جذابیت پیشین را برای طرح دعاوی حقوقی علیه رقبا ندارند.  

​مشخصه های قیمت گذاری آیفون
بنابراین در مواقعی ممکن است دو شرکت همچنان حق نوآوریهای هم را نقض کرده باشند، ولی بنابه دلایلی تصمیم گرفتهاند شکایتی راجعبه این موضوع علیه یکدیگر مطرح نکنند که یکی از آن دلایل، استراتژی FT بود که برای بازی تکرارشوندة بالا، یک SPE است که توضیح آن در بخش 7-1- آمد. هرگاه حداقل یکی از این مشخصه ها در جایی مشاهده شود، احتمال میرود که شرکتها برای کسب سهم از آن بازار وارد رقابتهای حقوقی با هم بشوند. یکی دیگر از دلایلی که بهدلیل اول خیلی وابسته است، این است که چنانچه دادگاهی در آمریکا میان اپل و گوگل شکل میگرفت، باتوجهبه دلیل گفتهشده در قسمت قبل، احتمال برندهشدن اپل در آن کم بود. امروزه تلفنهای همراه شرکت اپل به عنوان یکی از بهترین تلفنهای همراه در میان کاربران شناخته میشوند. بنابراین اگر مقدار و k را برای هردو شرکت یکسان در نظر بگیریم، میتوان نتیجه گرفت که استراتژی اپل و سامسونگ در طرح دعوی از یکدیگر از قاعدة استراتژی FT پیروی میکند. اپل وعده داده است:« فیس آیدی از سیستم دوربین TrueDepth استفاده می کند که شامل سنسورها، دوربین ها و پروژکتور نقطه ای می شود تا نقشه سه بعدی فوق العاده دقیقی از صورت شما بسازد؛ بنابراین هر زمان که شما به گوشی آیفون خود نگاه کردید یک تشخیص هویت امن را نه تنها برای باز کردن قفل گوشی بلکه برای پرداخت سریع و آسان بی واسطه فراهم می آورد».

دوشنبه 12 تیر 1402 - 13:40
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :