زمان جاری : شنبه 02 تیر 1403 - 6:54 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 55
نویسنده پیام
vianclinic
آفلاین


ارسال‌ها : 44
عضويت: 14 /12 /1400
روانشناسان کودک

روانشناسان کودک می توانند به تشخیص اینکه آیا رفتار کودک در محدوده پارامترهای طبیعی است یا نامناسب است و نیاز به مداخله دارد کمک کنند. هنگامی که به دنبال کمک از یک روانشناس هستید، ممکن است درک درستی از آنچه که رفتار و رشد طبیعی را تشکیل می دهد مفید باشد.
توسعه عادیتفکر معاصر در مورد رشد کودکی فرض می کند که کودکان در مراحل رشدی متمایز از نوزادی تا نوجوانی حرکت می کنند. هر یک از این مراحل با نقاط عطف رشد همراه است. اینها مهارت ها و رفتارهایی هستند که از نظر رشد برای آن مرحله خاص مناسب تلقی می شوند. وب  سایت Healthline  مثالی از نحوه ترسیم این مراحل و نقاط عطف رشد دارد.
رفتار عادی با این مراحل و نقاط عطف رشد سازگار است. این بدان معنی است که آنچه که طبیعی تلقی می شود ثابت یا ثابت نیست، بلکه با پیشرفت کودکان در هر مرحله تغییر می کند. آنچه برای یک کودک پیش دبستانی عادی تلقی می شود، عموماً برای یک نوجوان عادی تلقی نمی شود. طبیعی است که کودکان نوپا و خردسال در حالی که توانایی های شناختی، مهارت های اجتماعی و توانایی های عاطفی آنها در حال رشد است، عصبانی شوند و قوانین را زیر پا بگذارند، همانطور که برای نوجوانان عادی است که در دوران بلوغ بی احترامی و سرکشی نشان دهند.
علاوه بر این، رفتار طبیعی در هر مرحله رشد بسیار متفاوت است. کودکان در زمان خود یاد می گیرند و رشد می کنند. برخی از کودکان زودتر یا دیرتر از همسالان خود به نقاط عطف می رسند. برخی ممکن است در مرحله مشخص شده سریعتر یا کندتر از سایر کودکان پیشرفت کنند. بازه های زمانی درگیر دقیق نیستند. با این حال، اکثر کودکان مهارت‌ها و توانایی‌ها را تقریباً به همان ترتیب توسعه می‌دهند. پیشرفت را می توان به عنوان یک پیوستار در نظر گرفت.
درک مراحل رشد و نقاط عطف می تواند به والدین اطمینان دهد که فرزندشان به طور طبیعی متناسب با سنشان رشد می کند.
رفتار نامناسب چیست؟از آنجایی که رفتار عادی دارای چنین پارامترهای گسترده ای است، شناسایی رفتار نامناسب می تواند دشوار باشد - به خصوص که برخی از رفتارهای چالش برانگیز برای مراحل خاص رشد طبیعی در نظر گرفته می شوند. با این حال، برخی از رفتارها باید نگرانی هایی را ایجاد کند - به خصوص اگر تلاش های مداوم برای حل آنها ناموفق باشد.
شاخص‌های رفتار نامناسب عبارتند از:  ناتوانی در مدیریت احساساتی مانند خشم، ناامیدی یا ناامیدی به شیوه‌ای متناسب با سن، عصبانیت‌های مکرر یا پرخاشگری، و ناتوانی در رسیدن به نقاط عطف. اینها می توانند پاسخی به استرس های موقتی در زندگی کودک باشند یا ممکن است به اختلالات پایدارتر اشاره کنند.
یک متخصص می تواند به شما بگوید چه چیزی طبیعی است و چه چیزی نیست.
شنبه 15 مهر 1402 - 14:29
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :