زمان جاری : چهارشنبه 15 آذر 1402 - 3:45 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 14
نویسنده پیام
jeneral-electric
آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت: 23 /7 /1402
خرابی سنسور دیفراست یخچال
سیستم دیفراست یخچال فریزر چیست؟سیستم دیفراست یخچال یک سیستم خنک‌کننده است که در برخی از یخچال‌ها استفاده می‌شود. این سیستم به منظور جلوگیری از تشکیل یخ و یخچال شدن دیوارهای داخلی یخچال استفاده می‌شود. سیستم دیفراست با استفاده از یک فن و یا یک المنت گرمایی که در دیوارهای یخچال قرار دارد، هوا را در داخل یخچال متحرک می‌کند و از تشکیل یخ جلوگیری می‌کند. این سیستم به طور معمول به صورت خودکار فعال می‌شود و برای حفظ عملکرد بهینه یخچال و جلوگیری از تلفات انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سیستم دیفراست در یخچال فریزرها چگونه کار می کند؟سیستم دیفراست باتوجه‌به نوع و مدل یخچال، در دو مدل دستی و خودکار طراحی می‌شود.
در مدل دستی، شما باید عملیات برفک‌زدایی را به صورت دستی فعال کنید. در این حالت باید تمامی مواد غذایی درون یخچال را بیرون بیاورید. سپس بعد از چند ساعت به کمک سشوار برفک‌ها را آب کنید. دقت داشته باشید از هیچ جسم تیزی برای کندن برفک‌ها استفاده نکنید. زیرا ممکن است به بدنه و بخش‌های داخلی فریزر آسیب وارد شود.
طرز کار سیستم دیفراست اتوماتیک نیز همانند سیستم دیفراست دستی است. این سیستم در مدت‌های معین به‌صورت خودکار موتور یخچال را خاموش می‌کند. سپس برفک‌ها آب شده و از دریچه‌های مخصوص خود از یخچال خارج می‌شوند. این سیستم توسط یک المنت مخصوص کنترل می‌شود؛ به همین علت در صورت وجود نقص در این المنت، سیستم دیفراست خودکار یخچال، از کار می‌افتد. در این مدل شما می توانید فاصله های زمانی فعال شدن سیستم برفک زدایی(دیفراست) را به صورت دلخواه تنظیم کنید.
چرا سنسور دیفراست یخچال خراب می شود؟علت خرابی سنسور دیفراست یخچال ممکن است به دلایل مختلفی باشد که عبارتند از:
1. خرابی سیستم برقی: خرابی سیستم برقی می‌تواند باعث خرابی سنسور دیفراست یخچال شود. این شامل خرابی قطعات الکترونیکی، کابل‌های برقی و سایر قطعات مرتبط با سیستم برقی است.
2. تمیز نبودن سنسور: در صورتی که سنسور دیفراست یخچال به دلیل آلودگی و یا رسوبات، تمیز نباشد، ممکن است به درستی کار نکند و خراب شود.
3. آسیب دیدن سنسور: سنسور دیفراست یخچال ممکن است به دلیل ضربه، سقوط یا سایر عوامل آسیب ببیند و خراب شود.
4. اتمام عمر مفید سنسور دیفراست: سنسور دیفراست یخچال معمولاً در طول عمر یخچال نیاز به تعویض دارد. در صورتی که سنسور به مدت طولانی در یخچال باشد و تعویض نشود، ممکن است خراب شود.
به طور کلی، خرابی سنسور دیفراست یخچال ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد که باید با توجه به شرایط و وضعیت یخچال بررسی شود.
شنبه 06 آبان 1402 - 15:19
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :