تبلیغات در اینترنتclose
انبارداری پیش از ترخیص کالا


زمان جاری : دوشنبه 12 خرداد 1399 - 12:20 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 21
نویسنده پیام
clearancead
آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت: 31 /1 /1396
انبارداری پیش از ترخیص کالا

 


 

انبارداری پیش از ترخیص کالا : انبار های گمرکی محلی برای نگهداری کالاها و محموله های وارداتی و صادراتی  تا زمان ترخیص کالا می باشند ، این انبارها می توانند انبار و محوطه ای مسقف و یا غیر مسقف باشند و نیز ترتیبات و کنترل های گمرکی در این انبارها اجرا می شود . نگهداری کالاها در انبارها تا سه ماه مجاز می باشد و چنانچه شرکت حمل و نقل و یا صاحب کالا تقاضای تمدید آن را داشته باشند با توجه به تشخیص گمرک تمدید تا دو ماه قابل اجرا می باشد . اگر در مدت مشخص شده جهت ترخیص کالا قدامات لازم انجام نگیرد ، مقررات متروکه شامل کالا می گردد . باید خاطر نشان کرد از زمان ورود کالا به اولین انبار ، زمان توقف کالا در گمرک محاسبه می شود .

چند نکته :
پیش از ترخیص کالا ، ترخیص کار موظف است کالاهای فاسد شدنی را بلافاصله ترخیص نماید و یا کالا را به انبار مناسب انتقال دهد زیرا در صورتی که کالایی فاسد شود گمرک آن را متروکه اعلام می کند .

توجه به این نکته دارای اهمیت می باشد که اگر کالایی دارای سند ترخیص می باشد می بایست در مدت یک ماه از انبارها خارج شود  وگرنه کالا شامل قوانین متروکه می شود .

در تمامی مناطق ویژه اقتصادی و نیز مناطق آزاد مدت زمان توقف کالا در گمرک با توجه به اختیار و مقررات سازمان های مسئول مناطق ذکر شده تعیین می شود .

با توجه به این نکته که نگهداری و مسئولیت کالا تا پایان ترخیص به عهده شخص ترخیص کار می باشد وی می بایست تا زمان ترخیص کالا و در مدتی که کالا در انبار گمرک می باشد کالا و محموله را بیمه نماید و مبلغ حق بیمه را در زمان ترخیص پرداخت نماید و نیز باید در زمان تحویل کالا شماره بیمه نامه در اظهارنامه ثبت شود .

انبار های گمرکی  فقط در زمانی کالایی را قبول میکنند که دارای اظهارنامه اجمالی پروانه صادراتی ، ورود موقت ، کران بری و مرجوعی تنظیم شده باشند .

تمامی کالاهایی که به گمرک تحویل می شوند می بایست در دفاتر مربوطه ثبت و برای هر ردیف کل بار و پروانه گمرکی ، بارنامه و نیز قبض انبار به صورت جداگانه صادر و به شخص تحویل دهنده کالا داده شود . خارج نمودن کالا از انبارها جهت ترخیص کالا نیازمند به تشریفات و مراحل گمرکی می باشد در غیر این صورت قاچاق محسوب می شود .

حواله ارز
شنبه 23 اردیبهشت 1396 - 15:18
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :