تبلیغات در اینترنتclose
خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی


زمان جاری : یکشنبه 11 خرداد 1399 - 11:48 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 23
نویسنده پیام
irnpco
آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت: 6 /2 /1396
خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی
 

خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی : گاهی افراد حقیقی و حقوقی در راستای رفع نیازهای مشترک خود و نیز بهبود ساختن اوضاع اجتماعی و اقتصادی از طریق مشارکت و خودیاری اقدام به تاسیس و ثبت شرکت می نمایند ، این نوع شرکت ها در گروه شرکت های تعاونی جای داده می شود .

شرکت تعاونی کشاورزی :
بیشترین شرکت های تعاونی ، در راستای خدمات رسانی کشاورزی و روستایی تاسیس می شوند . در شرکت های تعاونی تمام سرمایه و یا حداقل 51 درصد آن در اختیار اعضای تعاونی می باشد . و شورای اسلامی ، سازمان ها ، شرکت های دولتی ، وزارتخانه ها ، بنیاد مستضعفان ، شهرداری ها و حتی دیگر سازمان های عمومی و نهادهای دولتی مجاز می باشند از راه وام بدون بهره و یا کم بهره و یا از طریق مضاربه و مشارکت ، اجاره به شرط تملیک ، مساقات اجاره و ... اقدام به کمک در راه تامین و یا افزایش سرمایه شرکت ها کنند . هنگام ثبت شرکت کشاورزی این نکته دارای اهمیت می باشد که در شرکت های تعاونی کشاورزی تمامی افراد فارغ از نژاد ، زبان ، ملیت و ... دارای حقوق مساوی می باشند و هیچکس بر شخص دیگر برتری ندارد و افراد همکار یکدیگر محسوب می شوند .

شرایط شرکت تعاونی کشاورزی :
شرکت کشاورزی در زمره شرکت های تولیدی قرار می گیرد و شرایط جهت ثبت شرکت شامل داشتن تابعیت ایرانی و نیز عدم ممنوعیت قانونی ، اقدام به ارائه درخواست کتبی جهت ثبت شرکت ، خرید حداقل سهام و نیز تعهد داشتن به اجرای مقررات می باشد .

باید های ثبت شرکت کشاورزی :[ol]
 • اعضا در دیگر شرکت های مشابه عضو نباشند
 • انتخاب هیئت رئیسه با 3 نفر عضو و در جلسه مجمع عمومی
 • داشتن حداقل 7 نفر عضو
 • اخذ مجوز از اداره جهاد کشاورزی
 • [/ol]
  بعد از اخذ موافقت نامه تشکیل شرکت تعاونی کشاورزی ، هیئت موسس می بایست اقدام به جذب اعضا نماید و همچنین هیئت مدیره می بایست با ارئه مدارک لازم به وزارت تعاون نسبت به ثبت شرکتاقدام نماید . شرکت های کشاورزی می توانند با رعایت ضوابط با دیگر شرکت های تعاونی ادغام شوند و این امر در صورتی قابل اجرا می باشد که تمامی اعضا در مدت حداکثر یک ماه نظر و رضایت خود را به صورت کتبی به شرکت دیگر و نماینده سازمان تعاون روستایی اعلام نمایند .


  ثبت برند
  شنبه 23 اردیبهشت 1396 - 16:09
  نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
  ارسال پاسخ
  برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !  برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


  پرش به انجمن :