زمان جاری : جمعه 07 آذر 1399 - 2:59 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 23
نویسنده پیام
minajafari
آفلاین


ارسال‌ها : 62
عضويت: 18 /9 /1396
نکات مهمی که قبل از رابطه جنسی دهانی باید بدانید


نکات مهمی که قبل از رابطه جنسی دهانی باید بدانید : بسیاری از افراد امروزه به رابطه جنسی دهانی می پردازند ولی نمی دانند که از همین طریق بسیاری از بیماری ها ممکن است به سراغ افراد بیاید پس بهتر است برای اینکه از این بیماری ها پیشگیری نمایید و سلامت خودتان را حفظ کنید  در مورد این گونه رابطه ها اطلاعات دقیقی داشته باشید.

بسیاری از افراد همیشه سوال می کنند که آیا رابطه جنسی دهانی می توان سبب انتقال بیماری های مقاربتی شود؟ بیشتر افرادی که رابطه های جنسی دهانی را انجام میدهند از دیگر انواع رابطه ها نیز استفاده می کنند پس خیلی برای محققین مشکل است تا بتوانند به صورت دقیقی به این موضوع پی ببرند که تا حد بیماری های مقاربتی از طریق رابطه های دهانی منتقل می شود؟بسیاری از بیماری های مقاربتی که به واسطه رابطه جنسی دهانی انتقال داده می شوند عبارت اند از :کلامیدیا ، سوزاک ، زونا،HIV ، ویروس انسانی ورم پوستی (HPV) ،التهاب غیرسوزاکی (NGU) ،سفلیس، عفونت مخمر.

کلامیدیا و رابطه جنسی دهانی
رابطه جنسی دهانی نمی تواند یکی از اصلی ترین علت های بروز کلامیدیا باشد ولی این احتمال ممکن است. در صورتی احتمال انتقال وجود دارد که واژن، آلت تناسلی یا دهان ، مقعد و گردنه رحم با مایعات عفونی یا ترشحات تماس داشته باشد.

سوزاک و رابطه جنسی دهانی : یکی دیگر از مواردی که می تواند از رابطه جنسی دهانی منتقل شود سوزاک اسن. البته نیازی نیست که حتما انزال صورت بگیرد تا سوزاک انتقال داده شود. سوزاک در گلو باقی مانده و عفونتهای سوزاکی به عنوان یکی از رایج ترین عوارضی هستند که از رابطه جنسی دهانی به وجود می آیند.

زونا و رابطه جنسی دهانی : یکی از مواردی که از تماس پوست با پوست انتقال داده می شود زونا است اما در نهایت خیلی واضح می توان متوجه شد که از رابطه جنسی دهانی می تواند انتقال داده شود. البته فراموش نکنید که حتی ممکن است یک زخم وجود نداشته باشد ولی انتقال انجام شود چون شما یا شریکتان به زونا مبتلا شده باشید و خودتان از این موضوع مطلع نباشید. خیلی از افراد نمی دانند که تاول های تبخالی به عنوان نوعی زونا محسوب می شوند.

HIV و رابطه جنسی دهانی : درصد میزان انتقال در چنین مواقعی کم است ولی نمونه های از انتقال این گونه ویروس با رابطه جنسی دهانی به واسطه ترشح های واژن یا خون ، مایع منی وجود داشته است. HIV به واسطه بزاق انتقال داده نمی گردد و بوسیدن های عمیق یک رفتار جنسی در چنین شرایطی قابل قبول می باشد.

HPV و رابطه جنسی دهانی
نکات مهمی که قبل از رابطه جنسی دهانی باید بدانید : رابطه جنسی دهانی یکی از دلیل های نادر در انتقال اچ پی وی است ولی نمونه های از آن را می توان مشاهده کرد. ویروس HPV از سطح زگیلها می افتد و هر نوع تماس مستقیمی می تواند موجب شود تا انتقال صورت بگیرد.

NGU و رابطه جنسی دهانی : بیشتر میکروب های که سبب می شوند تا این بیماری به وجود آید می توانند به واسطه رابطه جنسی انتقال داده شوند حتی اگر زبان یا آلت تناسلی به صورت کامل به دهان یا واژن و مقعد وارد نشود و جابه جایی مایعات بدن صورت نگیرد. طبق یک تحقیق استرالیایی رابطه جنسی دهانی به عنوان یکی از اصلی ترین عامل های انتقال NGU می باشد.

سفلیس و رابطه جنسی دهانی
یکی از راه های انتقال سفلیس رابطه جنسی دهانی است که عموما انتقال زمانی صورت می گیرد که زخمهای سفلیسی با غشای مخاطی یا پوست تماس پیدا می کند.

عفونت مخمر و رابطه جنسی دهانی

نکات مهمی که قبل از رابطه جنسی دهانی باید بدانید : آنگونه که شواهد نشان داده است خانم های که به صورت مداوم مبتلا به عفونت مخمر شوند این امکان برایشان وجود دارد که به واسطه رابطه جنسی دهانی آن را دریافت نموده باشند. طبق برخی از تحقیقات ، بالا رفتن میزان احتمال عفونت مخمر با رابطه جنسی دهانی در ارتباط می باشد.سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 - 11:03
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :