زمان جاری : یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 - 12:58 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم♥آخرین ارسال های فروم تفریح والیبال♥
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 10
نویسنده پیام
armkade
آفلاین


ارسال‌ها : 10
عضويت: 18 /9 /1399
اهمیت لوگو
لوگو یک جلوه بصری بسیار پرکاربرد در دنیای امروز است که در اغلب شرکت ها و موسسات از آن استفاده می شود. امروزه می توان به طور قطع به یقین گفت، هر برندی که قصد دارد تا در میان افراد مختلف یک جامعه شناخته شود، سعی می کند تا در بخش تبلیغات کسب و کار خود هزینه کند که یکی از مهمترین این ها، طراحی لوگو است.
در مورد اهمیت لوگو باید گفت لوگو می تواند سبب جذب افراد به سمت شما شود. این طرح های کوچک می توانند اولین تاثیرگذاری از جانب برند یا شرکت شما بر مشتریان هدف تان بگذارند. همچنین طراحی لوگو جذاب علاوه بر اینکه می تواند مخاطبان را جذب کند، می تواند معرف فعالیت، ویژگی ها و اهداف شما برای مخاطب نیز باشد.
تصویر شماره یک
طراحی لوگو حرفه ایطراحی لوگو به بیان ساده عبارت است از ایجاد یک جلوه بصری که ویژگی های یک عنصر گرافیکی به نام لوگو یا آرم یا نماد یا نشان واره را داشته باشد. طراحی لوگو یکی از مهم ترین قسمت های تبلیغاتی و یا بهتر است بگوییم یکی از مهم ترین بخش های هویتی برای یک کسب و کار یا شرکت است.
از آنجایی که امروزه انواع مختلفی از لوگو ها وجود دارند، به عنوان مثال لوگو تصویری، لوگو نوشتاری و لوگو ترکیبی که هر کدام می توانند به زیر دسته های خاص خود تقسیم بندی شوند، می توان گفت طراحی لوگو حرفه ای مبحث بسیار مهم و تخصصی است که باید توسط طراحان و متخصصان حوزه گرافیک انجام شود.
تصویر شماره دو
فاکتورهای مهم در طراحی لوگو حرفه ایطراحی لوگو آن هم به صورت حرفه ای باید کاملا تخصصی و بر پایه اصول علمی و زیبایی شناسی انجام شود. مهمترین فاکتورها و اصولی که باید در طراحی لوگو حرفه ای در نظر گرفته شوند، عبارتند از:
  • لوگو باید در ابعاد مناسب و ترجیحا کوچک باشد. این ویژگی باعث می شود تا از لوگو بتوان در حجم کمتر و در اسناد، محصولات و بسیاری از جاهای دیگر استفاده کرد و این عامل قدرت انعطاف پذیری و کاربرد و ارزش لوگو را افزایش می دهد.
  • لوگو باید منحصر به فرد باشد. حداقل این است که لوگو در سطح یک منطقه کلان یا یک کشور باید به نوعی خاص و متمایز طراحی شود. این تمایز و انحصار به این دلیل است تا با سایر برند ها به اشتباه گرفته نشده و ارزش خود را حفظ کند.
  • لوگو باید با کیفیت، مناسب از نظر اندازه و مرتبط با آن شرکت یا برند باشد.
ویژگی های مهم دیگری نیز در طراحی لوگو به صورت حرفه ای وجود دارد که در بخش بعدی به بیان آن می پردازیم.
تصویر شماره سه
طراحی لوگو حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟از ویژگی ها مهم طراحی لوگو حرفه ای باید گفت: در طراحی لوگو حرفه ای باید به رنگ ها بسیار توجه شود. رنگ ها از نظر روانشناسی، مفاهیم و احساسات متفاوتی دارند که باید متناسب با موضوع کسب و کار، جامعه هدف و ... در نظر گرفته شوند. ویژگی دیگری که باید در طراحی لوگو به آن توجه شود، شکل و ظاهر لوگو است. بهتر است در طراحی لوگو از اشکال هندسی استفاده شود. خود این اشکال هندسی نیز از نظر روان شناسی، احساسات خاصی را منتقل می کنند. به عنوان مثال، مربع می تواند معانی همچون انضباط، شهامت، امانت، قدرت و اطمینان را برای فرد داشته باشد.
طراحی منحصر به فرد و با بهره گیری از عناصر فرهنگی و تاریخی سبب می شود تا لوگو شما بهتر بتواند در ذهن مخاطب جای گرفته و ماندگار شود. استفاده از فونت های زیبا، ترسیم خطوط منحنی و یا صاف به صورت حرفه ای، استفاده از نام کامل برند و یا خلاصه آن در لوگو و ... از ویژگی های دیگر طراحی لوگو حرفه ای می باشد.
http://tarahiesite1.blog.ir/

سه شنبه 18 آذر 1399 - 11:21
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست رویتازه سازی پاسخ هاکلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :